Zielona Góra, ul. Kupiecka 62,   tel: 575 726 544

Suknia ślubna do 1000 złotych – tak to możliwe!

Suknia ślubna, która zachwyci i wzruszy wszystkich gości, wcale nie musi kosztować fortuny.

Coraz popularniejsze staje się moda ślubna prosto z sieciówek, zwłaszcza teraz, kiedy pandemia sparaliżowała działalność całej branży ślubnej. Przygotowaliśmy przegląd kreacji do tysiąca złotych. Znajdziecie w nich coś dla siebie.

 

Zapłacić dużo za suknię ślubną, czyli ile?

Dla jednych 3000, a dla innych dopiero 15000. „Dużo” zależy od wielu czynników. Czasem na kupno modelu za kilka tysięcy nie pozwala budżet, a czasem rozsądek. Bo choć suknia to ważna rzecz, założymy ją tylko raz w życiu (no, może dwa, na sesję), a potem trafi do szafy albo w drugie ręce – najpewniej za o wiele mniejszą kwotę niż ją nabyliśmy. W sieci mnóstwo jest ofert sprzedaży używanych modeli, więc konkurencja jest duża, a niewiele osób chce odkupić suknię za pokaźną sumkę, ponieważ w tej/podobnej cenie może mieć nową.

Niezależnie od tego, czy chcemy zaoszczędzić, czy zwyczajnie nie możemy przeznaczyć więcej pieniędzy na ten cel, wcale nie jesteśmy skazani na staromodny fason. Mamy szansę znaleźć projekt, który skradnie nasze serce (i te drugiej połówki też) i to za plus minus 1000 złotych albo jeszcze mniej. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i kiedy szukać

 

Czy suknia ślubna naprawdę musi tyle kosztować?

Założę się, że jako przyszła panna młoda, zadałaś już sobie te pytania. Ceny sukien ślubnych są niemałe, więc nic dziwnego, że budzą tyle emocji. Na jaki wydatek trzeba się przygotować w 2022 roku, od czego zależy konkretna cena i jak zaoszczędzić – jeśli w ogóle to możliwe? Jest możliwe, owszem i nawet bardzo łatwe!

 

Salony w okolicy

Warto odwiedzić salony sukien w okolicy. Co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje, więc butiki chętnie pozbywają tych z poprzednich sezonów, a także modeli z witryn sklepowych, by zrobić miejsce na świeżą dostawę. Kiedy zaczynają się wyprzedaże? Pod koniec/tuż po zakończeniu ścisłego sezonu ślubnego, czyli pod koniec wakacji i lata, wraz z początkiem jesieni. Pewnie niełatwo będzie znaleźć nową suknię do albo nieco ponad 1000 złotych od topowego projektanta, nawet z kolekcji sprzed 2-3 lat, ale od tych mniej popularnych jak najbardziej! I to już z poprawkami krawieckimi.

Pojedyncze egzemplarze są okazyjnie wystawiane w ciągu całego roku, więc dobrze obserwować strony butików na Facebooku czy profile na Instagramie, by mieć rękę na pulsie. Tam też zapowiadane są wyprzedaże, weekendy ze zniżką czy hasła rabatowe. Tym samym fason, który wciąż jest na czasie, można kupić za atrakcyjną kwotę.

suknia ślubna do 1000 złotych

Wspominaliśmy o możliwości uszycia sukni ślubnej w wielu pracowniach na odległość.

Krawca, który podejmie się wykonania fasonu wedle naszego życzenia, poszukajmy też w najbliższej okolicy. Do 1000 zł albo nieco ponad tę kwotę uszyć można kreację z wielu materiałów. Podczas spotkania twarzą w twarz ustalimy wszystkie szczegóły. Mamy też możliwość kilku przymiarek, podczas których zostają wprowadzane poprawki. Panna młoda często może sama kupić i dostarczyć materiały, dzięki czemu tu także ma szansę przyciąć koszty!