Zielona Góra, ul. Stanisława Wyspiańskiego 15c, tel: 575 726 544

Jak dobrać suknię ślubną? – typy figur kobiecych

Twoja suknia ślubna powinna być Twoją drugą skórą. Musi idealnie leżeć. Nie każdy fason będzie dobrze wyglądał na każdej kobiecie, a do tego idealnie wyglądać. W tym celu warto poznać wszystkie typy figur kobiecych, by suknia podkreślała Twoje atuty, a maskowała niedoskonałości.

Typy figur kobiecych – jakim typem jesteś?

Pierwsze co musisz zrobić to zadać sobie pytanie – jaką mam figurę?

Figury kobiece dzieli się na 5 typów. Niektórzy dzielą na cztery, ale my będziemy drobiazgowi i dzielimy na 5: Typy figur kobiecych

Prostokąt

Typ sylwetki zwany również chłopięcą (linijka, litera I ) – kobieta o takiej sylwetce posiada filigranową figurę. Często obdarzona jest niewielkim biustem, płaskim brzuchem oraz pośladkami. Idealnie pasują do takiej figury sukienki lekkie, zwiewne, delikatne. Można tez spróbować z sukienkami typu księżniczka, ale pamiętajcie, aby posiadała zdobienia na biuście- optycznie go powiększymy.

Jabłko (litera H)

Znak rozpoznawczy tego typu sylwetki to brak talii, za to piękny okazały biust, szerokie ramiona i biodra. Polecane sukienki to luźne, zwiewne  rozszerzane ku dołowi posiadające dekolt w kształcie litery V.  Warto aby suknia ślubna miała cięcia pionowe oraz nie posiadała zbędnych haftów, koralików itp. Należy unikać przy tym typie sylwetki sukienek typu rybka, czy syrenka.

Gruszka (litera A)

Kobieta obdarzona taką sylwetka posiada zgrabna górę, którą należy wyeksponować poprzez większy dekolt czy to z przodu czy z tyłu. Jeśli chodzi o dół sukni to polecam wszystkie szyte na kształt litery A (rozszerzane ku dołowi). Warto również podkreślić talię poprzez dodanie paska w wyróżniającym się kolorze czy też z kryształkami.

Klepsydra (litera X)

To sylwetka niemalże idealna. Duży biust, wąska talia, szerokie biodra. Idealna figura dla każdego typu sukienki. Świetnie sprawdzają się te typu ryba, syrena, które wyeksponują wszystkie walory figury. Dodatkowo całkowicie odkryte plecy, albo zalotnie zakryte koronką dadzą efekt oszałamiający.

Odwrócony trójkąt, rożek

Figura ta, charakteryzuje się szerokimi ramionami, a wąskimi biodrami. Aby wyrównać proporcjonalnie części sylwetki należy wybrać suknię, która będzie delikatna na górze, a cięższa, bardziej rozbudowana, rozkloszowana na dole.

Typy figur kobiecych – idealna suknia ślubna dla każdej panny młodej

Jak widzisz poszczególne typy figur kobiecych bardzo różnią się od siebie. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby dla każdej panny młodej tą jedyną, wymarzoną suknię ślubną, która będzie idealnie dopasowana do jej figury. Ważne jest, aby na etapie poszukiwań wiedzieć dla jakiego typu sylwetki poszukujesz sukienki. Reszta będzie już prosta.

Zobacz także:

Suknia ślubna plus size” 

Jeżeli potrzebujesz pomocy fachowca, zgłoś się do nas. W Lubuskim Centrum Ślubnym jesteśmy w stanie uszyć suknię ślubną nawet dla najbardziej wymagającej panny młodej.